Strona główna      Adopcje      Adopcje tymczasowe

Niestety coraz częściej pieski rasy chow-chow ,pojawiają się w schroniskach , te  niechciane i niekochane zostają porzucane w lesie lub wypchnięte z pędzącego samochodu.

Nie zawsze nas stać  na utrzymanie wszystkich podopiecznych w hotelach dla zwierząt ( miesięczne utrzymanie  w hotelu to koszt 300-500zł).
 Wiele z nich źle znosi pobyt w hotelu, ze względu na duże skupisko innych ras, które nie zawsze są przyjazne dla chow-chowa.

Dlatego poszukujemy chętnych do adopcji tymczasowych.

Dom tymczasowy to rodzina zastępcza dla naszych podopiecznych, jest miejscem gdzie porzucone psy mogą spokojnie czekać na adopcje.
Opiekun tymczasowy musi wykazywać się dużą wyrozumiałością i cierpliwością.
Dobrze, jeśli dużo wie o chowach i jest otwarty na nową wiedzę.
W takim domu psiak przebywa tyle, ile czasu potrzeba na jego adopcję. Najczęściej jest to okres 1- 3 miesięcy.

Fundacja zadba o wyżywienie dla pieska i finansuje koszt ewentualnego leczenia.

Dom Tymczasowy jest szansą na nowe życie, szansą na dokładne poznanie charakteru i wymagań danego psa. Wiedza o zachowaniu, przyzwyczajeniach danego osobnika pomaga lepiej dobrać nowych opiekunów, pomaga uniknąć nieudanej adopcji.

Najtrudniejsze jest rozstanie z chwilowym podopiecznym.  Ja za każdym razem oddawałam miśka ze łzami w oczach, chociaż wiedziałam, że jedzie do wspaniałego i nareszcie swojego domku.

Bardzo prosimy o kontakt osoby, które chciałyby nam pomóc !

Dobry dom tymczasowy jest naprawdę na wagę złota.

Na dzień dzisiejszy w domach tymczasowych przebywa :

Luna  ( Devi ) w Warszawie                                         Zorka w Lubartowie                                          Cezar w Piasecznie