Strona główna      Chołek

03.01.2013
Dostalismy na FB link o chowku znalezionym z Cieszynie w połowie grudnia.

Chudy jak patyczek, zaniedbany. Szansa na adopcje znikoma,  ma ok12 lat.
Rudasek jest w głębokiej depresji i szybko trzeba go zabrać ze schronu. On chyba nie chce już żyć, nie ma celu....

08.01.2013
Cholek juz w domu tymczasowym i kuuupa smrodu również. Troszkę popłakiwał w samochodzie, ale bardzo spokojny jest i ufny jak na razie.

Staruszek jest faktycznie ślepy....może widzi jasne i ciemne punkty jak i kontury, bo gdy podchodziłam do niego to zadzierał głowę do góry ,ale nie patrzył na twarz.
Z pierwszych oględzin w trakcie kąpieli...zęby bardzo starte, uszy wbrew pozorom jakie były na zdjęciach ze schroniska w środku są czyste, oczy nie podrażnione... żadnych wycieków z oczu.
Z chodem staruszka kiepsko, nie utrzymuje całkiem równowagi, tylne łapki stawia bardzo sztywno i jak by z bólem, ale możliwe że z wyczerpania i braku jakiegokolwiek tłuszczyku na sobie.
Psiak jest bardzo spokojny i ufny, pozwolił się porządnie szorować, można go nosić na rękach bez obaw jak i widać podrygiwanie ogona w trakcie głośnego mówienia do niego czy czochrania.
Możliwe, że nie słyszy też dobrze, bo jak jest dalej, nie reaguje.
Cóż.....przychodzi mi uczenie się obsługiwania ślepego i głuchego psiaczka.

Staruszek jest drobnej kości, w porównaniu ze zdjęciami ze schronu jest o połowę mniejszy.
Z powodu że jest ślepy i w nowym miejscu zdołał już mi nasikać
ale to wybaczalne i jak to Basia powiedziała,( bo akurat w trakcie pokazu przez kamerkę, się seniorek popisał ) muszę się nauczyć jego wymowy ruchowej.
Nie jest chłapczywy na jedzenie i sucha karma jest przez niego zjadliwa więc jego chudość nie wynika z braku jedzenia.

A i bym zapomniała, ponieważ schron ma z Fundacja dla Zwierząt i Środowiska "Lepszy Świat" podpisaną umowę, staruszek został nam wydany nieodpłatnie za co Bardzo Dziękujemy,

Ze względu na wiek i choroby , Chołek zostanie jako rentier pod opieką fundacji w domu tymczasowym u Sylwii w Kseniowie.
      Mile widziana adopcja wirtualna.

26.05.2015

Odszedł nasz rentier Chołek za Tęczowy Most .
Dziękujemy serdecznie Sylwii za wieloletnią opiekę nad naszym niewidomym staruszkiem .